Dużą uwagę kierowców przykuwa jakość oleju, który ma trafiać do silnika, rzadziej interesują się płynem hamulcowym. Jest to błąd. Dbanie o dobry stan układu hamulcowego i oleju w nim zawartego jest równie istotne i ma znaczny wpływ na bezpieczeństwo.

Wszystko jest w porządku dopóki hamulce są zimne, wtedy działają świetnie. Niesprawności nie widać na pierwszy rzut oka. Większość płynów hamulcowych jest higroskopijna – wchłaniają wodę z otoczenia. Woda ta jest w stanie znacznie, nawet drastycznie, zmniejszyć prawidłowe działanie hamulców.

Warto jednak pamiętać także o tarczach hamulcowych oraz piastach. Mogą one ulegać odkształceniom poprzez niewłaściwy montaż, np. zbyt silne dokręcenie. Ich sprawność może także zostać obniżona przez rdzę, korozję lub inne zanieczyszczenia. Bicie tarcz sprawdza się przy pomocy specjalistycznego urządzenia – czujnika zegarowego. Usługę tę przeprowadzamy oryginalnym sprzętem firmy ATE.

W Tom Serwis możesz liczyć na kompleksową naprawę i kontrolę układu hamulcowego Twojego samochodu. Nasi mechanicy zajmą się nim rzetelnie oraz w pełni profesjonalnie.

Wykonujemy:

  • Sprawdzanie Jakości Płynu Hamulcowego pod katem temperatury wrzenia
  • Wymiana Płynu Hamulcowego
  • Sprawdzenie Bicia Tarcz Hamulcowych oraz Piast